Název Kapely

2. května 2012 v 19:09 | Kate & Anette
One Direction je pětičlenná chlapecká skupina, která vnikla v sedmém ročníku britské verze populární pěvecké show X Facor. Její členové jsou Ir Niall Horan a Britové Harry Styles, Louis Tomlinson, Zayn Malik a Liam Payne.

Harry, Louis, Zayn, Liam a Niall do soutěže šli nejdříve jako sóloví zpěváci, ale nepostoupili. Porotkyně soutěže Nicole Scherzinger pak na jejich adresu prohlásila, že nemají moc šancí prorazit, ale jsou "příliš dobří, aby je nechali jít". Porotci tedy rozhodli, že těchto pět kluků nechají postoupit jako pěveckou skupinu. Jméno kapely vymyslel nejmlaší člen Harry Styles a symbolizuje to, že kluky nemůže nic zastavit, že prostě pokračují jedním směrem.

Poté, co vypadli z X-factoru, kde skončili na 3. místě, se kluci vrhli do práce a podepsali smlouvu se společností SYCO. One Direction natočili svůj první singl What Makes You Beautiful, který měl vyjít 4. dubna 2011, ale bylo to odsunuto až na srpen 2011, kvůli startu nové řady X Factoru. Singl se stal hned absolutní jedničkou v žebříčku UK Singles Chart. 1D se díky tomu dostali do Guinessovy knihy rekordů za nejvíce prodaných kopií v UK se Sony. Jako další singl One Direction uvedli Gotta Be You, který byl poprvé přehrán na BBC Radio. Videoklip byl na youtube nahrán 8. listopadu 2011. Třetím singlem kapely je písnička One Thing. Všechny tyto singly jsou na prvním studiovém albu Up All Night, které vyšlo 21. listopadu 2011 ve Velké Británii a již 18. listopadu 2011 v Irsku. Songy pro toto zatím úspěšné album napsali takoví umělci jako Steve Mac, August Rigo, Kelly Clarkson nebo Ed Sheeran.

Kluci rok 2012 zahájili víc než úspěšně. Po svělém ohlasu po Up All Night, pro které udělali britsko-irské turné, již plánují druhé album. Ještě předtím ale kluci odjeli do Spojených států, aby společně s americkou skupinou Big Time Rush společně zajeli své společné turné po USA. Následně odcestovali také na turné po Austrálii a Novém Zélandu. One Direction mimo svých hudebních vystoupení zahostovali i v americkém seriálu iCarly, kde si zahráli sami sebe a zazpívali dokonce i svůj singl 'What Makes You Beautiful'. Mimo všechno to získali jednu s nejprestižnějších nominací, která je může potkat. Byli totiž nominování v btitských cenách Brit Awards 2012 v kategorii 'British Single'.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
FANCLUBS WE ARE IN: